سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

عرضه ۷۰ میلیون سهم بیمه کوثر

۷۰میلیون سهم بیمه کوثر معادل پنج‌ درصد سهام شرکت برای عموم عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ مدیرعامل بیمه کوثر با اعلام این خبر گفت: طبق اعلام شرکت فرابورس به بازار سرمایه، کشف قیمت و عرضۀ سهام، روز چهارشنبه چهارم شهریورماه سال۹۴ مقارن با ولادت امام هشتم انجام می‌شود.

عبدالرسول عطایی عرضۀ سهام و ورود به بازار فرابورس ایران را برگ زرین دیگری در افتخارات بیمۀ‌کوثر دانست و گفت: این امر با تلاش سهام‌داران و هیأت‌مدیرۀ شرکت محقق شد.

وی از حساسیت بالای این عرضه خبرداد و خاطرنشان‌کرد: بازار سرمایه طی این مدت وضعیت خاصی داشته و عرضۀ سهام بیمۀ‌کوثر پس از نزدیک به چهارماه از آخرین عرضه، یکی از مهم‌ترین رویدادهای بازار است و به‌دلیل اهمیت آن دارای حساسیت بالایی است.

مدیرعامل شرکت تأکید کرد: مدیران بیمه کوثر و سهام‌داران عمدۀ شرکت نیز این موضوع را درک کرده و سعی خواهند کرد به بهترین شکل ممکن این کار صورت گیرد.

عبدالرسول عطایی در خصوص آخرین شرایط بیمۀکوثر بیان‌کرد: خوشبختانه روند روبه‌رشد شرکت بیمۀ‌کوثر ادامه دارد و عملکرد شرکت در سه‌ماهۀ ابتدای سال‌جاری نیز گویای این مطلب است.

وی افزود: شرکت ازنظر فروش، سهم خود را در بیمه‌های خصوصی حفظ کرده و با بیش از ۱۹۱میلیارد تومان فروش در رتبۀ پنجم شرکت‌های بیمه‌ای قرار دارد و ازنظر رشد نسبت‌به مدت مشابه سال قبل از رشد ۶۰درصدی برخوردار بوده که در صورت‌های مالی شرکت افشاء شده است.

مدیرعامل شرکت از تحقق بیش از ۱۷۷میلیارد ریالی سود خالص در دورۀ سه‌ماهۀ اول‌سال‌جاری خبرداد و تصریح‌کرد: حفظ ضریب خسارت به فروش در محدودۀ مناسب و منطقی از کارهای مهم سه‌ماهۀ اول سال۹۴ بوده است و امید است تا پایان سال تحقق سود و فروش شرکت روند مطلوبی را طی کند.

عبدالرسول عطایی در خاتمه پیرامون ارزیابی قیمت سهم بیمه کوثر گفت: بازار سرمایه، بازار جوان و پویایی است که تحلیل‌گران خوبی دارد و در این زمینه سرمایه‌گذاران باید باتوجه‌به روند تحقق سود، روبه‌رشد بودن شرکت، تقسیم سود مناسب و برنامه‌های مدون به این شرکت نگاه کرده و آن را تحلیل کنند و در این شرایط سهام‌داران عمده و هیأت‌مدیره سعی دارند درجهت کمک به بازار از هیچ تلاشی دریغ نکرده و از همین‌رو قیمت عرضۀ سهام بیمۀ‌کوثر منطقی و مناسب خواهد بود.

کد خبر: 956

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

چراغ سبز بیمه سامان برای ارائه خدمات بیشتر به تجار ایرانی و عراقی

معاون اجرایی شرکت بیمه سامان، ازآمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات بیمه ای به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *