جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بانک » حجم تامین مالی واحدهای تولیدی در بانک سپه دو برابر شد

حجم تامین مالی واحدهای تولیدی در بانک سپه دو برابر شد

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به حمایت این بانک از طرح‌های تولیدی گفت: حجم فعالیت بانک برای تامین مالی واحدهای تولیدی در قالب تخصیص و اعطای تسهیلات از سال ۱۳۹۲ تا پایان مرداد ماه ۹۴ نزدیک به دو برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه مجموعه تسهیلات پرداختی از مردادماه ۹۲ تا مردادماه ۹۴ به بخش‌های مولد اقتصادی رقمی معادل ۱۵۵ هزار میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال بوده است، افزود: در سال جاری بیش از ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای تامین مالی طرح‌های بزرگ کشور تخصیص داده شده است.

وی اظهار کرد: بانک سپه از مرداد ماه ۹۲ تا پایان مردادماه ۹۴ بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بابت تامین سرمایه در گردش و بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت به واحدهای تولیدی و مولد پرداخت کرده است.

تقوی نژاد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تسریع و تسهیل وصول مطالبات غیرجاری در بانک سپه، گفت: مجموعه بانک سپه در کنار اقدامات داخلی نظیر طراحی سامانه وصول مطالبات، تشکیل شورای عالی سیاستگذاری وصول مطالبات و ایجاد واحد تخصصی به همین نام در مدیریت های مناطق و شعب ممتاز، از همه ظرفیت‌های موجود برای وصول مطالبات معوق استفاده می‌کند.

وی از کاهش نسبت مطالبات غیرجاری بانک به کل تسهیلات خبر داد و گفت: این نسبت در مرداد سال ۹۲ معادل ۱۶ درصد بود که با ۵/۳ واحد درصد کاهش به ۵/۱۲ درصد در پایان سال ۹۳ رسید.

تقوی نژاد با تاکید بر این که قطعاً رفع محدودیت‌های شبکه بانکی و کاهش هزینه بنگاه‌های تجاری در تامین مواد اولیه و مدیریت صحیح رفع تحریم می‌تواند اثرات مثبتی در اقتصاد کشور داشته باشد، ادامه داد: البته این موضوع با در نظر گرفتن اصول اقتصاد مقاومتی و مدیریت وجوه آزاد شده و سرمایه گذاری در زیرساخت‌های کشور با اتکا به ظرفیت های داخلی، امری قطعی خواهد بود.

* کد خبر: 970

این را نیز بررسی کنید

شرق تهران

 بانک سینا حرکت به سمت بانکداری پلتفرمی را آغاز کرده است

قائم‌مقام بانک سینا گفت: با تدوین برنامه راهبردی کسب‌وکار بانک، حرکت به سمت بانکداری پلتفرمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *