دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

حجم تامین مالی واحدهای تولیدی در بانک سپه دو برابر شد

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به حمایت این بانک از طرح‌های تولیدی گفت: حجم فعالیت بانک برای تامین مالی واحدهای تولیدی در قالب تخصیص و اعطای تسهیلات از سال ۱۳۹۲ تا پایان مرداد ماه ۹۴ نزدیک به دو برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه مجموعه تسهیلات پرداختی از مردادماه ۹۲ تا مردادماه ۹۴ به بخش‌های مولد اقتصادی رقمی معادل ۱۵۵ هزار میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال بوده است، افزود: در سال جاری بیش از ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای تامین مالی طرح‌های بزرگ کشور تخصیص داده شده است.

وی اظهار کرد: بانک سپه از مرداد ماه ۹۲ تا پایان مردادماه ۹۴ بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بابت تامین سرمایه در گردش و بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت به واحدهای تولیدی و مولد پرداخت کرده است.

تقوی نژاد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تسریع و تسهیل وصول مطالبات غیرجاری در بانک سپه، گفت: مجموعه بانک سپه در کنار اقدامات داخلی نظیر طراحی سامانه وصول مطالبات، تشکیل شورای عالی سیاستگذاری وصول مطالبات و ایجاد واحد تخصصی به همین نام در مدیریت های مناطق و شعب ممتاز، از همه ظرفیت‌های موجود برای وصول مطالبات معوق استفاده می‌کند.

وی از کاهش نسبت مطالبات غیرجاری بانک به کل تسهیلات خبر داد و گفت: این نسبت در مرداد سال ۹۲ معادل ۱۶ درصد بود که با ۵/۳ واحد درصد کاهش به ۵/۱۲ درصد در پایان سال ۹۳ رسید.

تقوی نژاد با تاکید بر این که قطعاً رفع محدودیت‌های شبکه بانکی و کاهش هزینه بنگاه‌های تجاری در تامین مواد اولیه و مدیریت صحیح رفع تحریم می‌تواند اثرات مثبتی در اقتصاد کشور داشته باشد، ادامه داد: البته این موضوع با در نظر گرفتن اصول اقتصاد مقاومتی و مدیریت وجوه آزاد شده و سرمایه گذاری در زیرساخت‌های کشور با اتکا به ظرفیت های داخلی، امری قطعی خواهد بود.

کد خبر: 970

این را نیز بررسی کنید

با همراه بام، آسوده بپرداز!

مشتریان بانک ملی ایران می توانند اقساط تسهیلات کارت اعتباری خود را به راحتی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *