پنج شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

کارمندان بانک، سربازان گمنام‌اند

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین کارمندان نظام بانکی را سربازانی گمنام خواند و از این که برخی اقدامات مهم آنها پوشش رسانه‌ای داده نمی‌شود انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، حسن معتمدی در جمع خبرنگاران با بیان این که یک کارمند بانک ممکن است در روز با چند نفر که از پیش برای کلاهبرداری یا اختلاس برنامه‌ریزی کرده‌اند رو به رو شود، گفت: همین وضعیت باعث می‌شود کارمند پشت باجه بانک هر روز با استرس فراوان کارش را انجام دهد.

وی با اشاره به این که همه مقامات انتظامی تاکید کرده‌اند کارمندان بانک نباید با افراد دارای سوء نیت درگیر شوند چرا که احتمال مسلح بودن آنها وجود دارد، ادامه داد: یکی از کارمندان بانک اقتصاد نوین در مواجهه با چنین فردی با شجاعت تمام به بستن درهای بانک اقدام و یک کلاهبرداری ۲۰ میلیارد تومانی را کشف کرده است،‌ در حالی که رسانه‌ها چنین اقدام مهمی را پوشش ندادند.

وی در ادامه با بیان این کهنظام بانکی سال سختی را پشت سر گذاشت، ادامه داد: البته حال عمومی سپرده گذاران خوب بود، اما حال عمومی کارکنان بانک‌ها متوسط و حال عمومی سهامداران خوب نبود.

او با اشاره به این که بانک اقتصادنوینسال گذشته را نسبتا خوب به پایان رساند و عملکرد آن مورد تایید دستگاه های نظارتی قرار گرفت، اظهار کرد: بانک‌ها در ۱۰ سال گذشته در معرض فشارهای زیادی بوده اند و هر دولتی فارغ از گرایش های سیاسی، راه حل مشکلات را در بانک ها جست و جو کرد، به همین دلیل همیشه روی بانک ها فشار بوده است.

به گفته وی، اقتصاد کشور ما هنوز بانک محور است و عمده تامین مالی از سوی نظام بانکی انجام می شود که این امر فشار زیادی را روی بانک ها وارد کرده است.

معتمدی با اشاره به صحبت های متعدد مبنی بر لزوم اصلاح نظام بانکی ایران گفت: این در حالی است که هیچ وقت تعریفی از اصلاح اعلام نشده و مشخص نبوده است که کجای نظام بانکی باید اصلاح شود.

 

کد خبر: 924

این را نیز بررسی کنید

برگزاری مسابقه «۹۵ سال همراهی» با جوایز میلیونی

به مناسبت گرامیداشت نود و پنجمین سالروز تأسیس بانک‌ملی‌ایران‌، مسابقه‌‌‌ای با عنوان «۹۵ سال همراهی» …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *