شنبه , ۵ اسفند ۱۴۰۲

آغاز فروش بیمه‌نامه شخص ثالث با موبایل

در روزگاری که خرید الکترونیکی بیمه‌نامه بلای جان نمایندگان بیمه شده است، انتشار خبری درباره فروش موبایلی بیمه‌نامه می‌تواند شوک تازه‌ای به بازار بیمه باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ گفته می‌شود نیمی از بیمه‌نامه‌ها را شبکه فروش به مشتریان می‌فروشند و البته کارمزد کمی هم بابت آن دریافت می‌کنند. نیمه دیگر بیمه‌نامه‌ها را خود شرکت‌ها می‌فروشندو این بخش بسیار مورد غضب نمایندگان قرار گرفته است.

این روزها برخی شرکت‌ها در تلاش‌اند بیمه‌نامه‌های خرد مانند آتش سوزی و حوادث انفرادی را از طریق اینترنت بفروشند، چون صدور این بیمه‌نامه‌ها به دلیل حق بیمه ناچیز نباید هزینه اضافی بابت صدور به شرکت تحمیل کند. در چنین شرایطی اینترنت می‌تواند وسیله خوبی برای فروش بیمه‌نامه باشد.

اما در این میان یک رقیب تازه برای اینترنت ایجاد شده و آن اپلیکشین‌های موبایلی است. در این روش، بیمه‌گزار می‌تواند با نصب یک اپلیکیشن بر روی موبایل، ارسال چند تصویر از اسناد خواسته شده و پرداخت حق بیمه، به سرعت و بدون صرف هزینه اضافی بیمه‌نامه بخرد. سند بیمه‌نامه هم با پست به نشانی بیمه‌گزار ارسال می‌شود.

این روش که ابتدا برای فروش بیمه‌نامه‌های خرد امتحان شده بود، به زودی برای بیمه‌نامه شخص ثالث هم راه‌اندازی خواهد شد. در حالی که سالانه بیش از ۲۰ میلیون فقره بیمه نامه شخص ثالث در کشور صادر می‌شود،‌ استفاده از این اپلیکیشن موبایلی می‌تواند اقدام بسیار در خور توجهی باشد. این خدمت جدید را یکی از شرکت‌های پرداخت الکترونیک به زودی معرفی خواهد کرد.

کد خبر: 899

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بیمه تعاون: تجربه حمایت از «کاراته» موفقیت آمیز بود

شش سال از مراسم معارفه تیم ورزشی کاراته شرکت بیمه تعاون گذشته و از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *