سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بانک » تقدیر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عملکرد بانک ملی ایران

تقدیر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عملکرد بانک ملی ایران

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز داشت: نظام بانکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین نهادهای فعال در اقتصاد کشور است که عملکرد مناسب آن باعث ثبات و تعادل در کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، دکتر ارسلان فتحی‌پور در همایش بررسی عملکرد بانک ملی ایران که با حضور مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره و مدیران ارشد بانک در باشگاه آجودانیه این بانک در حال برگزاری است، با اشاره به شرایط رکود نسبی در کشور گفت: نقش بانک‌ها در این شرایط در تامین مطالبات به حق مردم و فعالان اقتصادی بویژه در دوره پس از تحریم مهم‌تر شده است.

وی افزود: نظام بانکی در این شرایط باید کارایی خود را جهت تامین مالی اقتصاد، حمایت از تولید، ایجاد تعادل در بازارها، ارتقای ارزش پولی، جلوگیری از تورم و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها ارتقا دهد.

فتحی‌پور با عنوان اینکه در اقتصاد ایران، سهم بانک‌ها در تامین منابع مالی بسیار بالا و مهم است، تاکید کرد: بلوکه شدن و عدم چرخش منابع بانکی آثار سوئی در اقتصاد کشور دارد و لذا بانک‌ها جهت ایجاد رونق‌بخشی به اقتصاد کشور و حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری باید نسبت به وصول مطالبات معوق تلاش کنند.

به گفته وی، بانک‌ها به عنوان امین سپرده‌گذاران باید در پرداخت تسهیلات با دقت و نظارت بیشتری عمل کنند و بحث حمایت از تولید نباید در بحث پرداخت بهینه تسهیلات خللی وارد کند.

فتحی‌پور با اشاره به محدودیت‌ها و مشکلات نظام بانکی، انتظارات از بانک‌ها را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: در کنار بانک‌ها، بازار سرمایه نیز به عنوان بخش حامی تولید باید پویا و فعال شود و با تقویت ابزارهای نوین مالی، حمایت جدی از بخش تولید داشته باشد.

وی اصلاح و ارتقای وضعیت حقوقی و معیشتی کارکنان بانک‌ها را در نحوه بهتر ارائه خدمات به مشتریان و بخش‌های مختلف اقتصادی کشور موثر عنوان و تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس به صورت جدی در این زمینه فعال است و اقدامات خاصی را مدنظر دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به سابقه ۸۷ ساله بانک ملی ایران و خدمات گسترده آن اظهار داشت: کارکنان این موسسه بزرگ اقتصادی کشور باید به خود ببالند که در سازمانی فعالیت می‌کنند که منشأ خدمات زیادی برای اقتصاد کشور بوده است.

وی گفت: وضعیت مالی بانک ملی ایران روند خوبی پیدا کرده و صورت‌های مالی آن بطور مطلوبی بهبود یافته است.

* کد خبر: 841

این را نیز بررسی کنید

بانک سپه

طرح بخشودگی جرائم تأخیر بدهی تسهیلاتی در بانک سپه

بانک سپه به منظور تکریم مشتریان خود از عید سعید فطر تا عید غدیر خم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *