چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

«ثامن الحجج» غیرمجاز است

قائم مقام بانک مرکزی فعالیت موسسه اعتباری ثامن الحجج را غیرمجاز اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، موسسه اعتباری ثامن الحجج از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون بیش از ۵۵۰ شعبه در کشور دارد.

این موسسه که با شعار “اقتصاد، معنویت” با مدیریت سید ابوالفضل میرعلی اداره می‌شود، پیش از این یک تعاونی اعتبار بود. آن طور که اطلاعات موجود بر روی سالت این موسسه نشان می‌دهد، «ثامن الحجج» توانسته پیش از این از رئیس کل و معاون بانک مرکزی لوح تقدیر «ساماندهی تعاونی‌های اعتبار آزاد و صندوق‌های قرض الحسنه» را دریافت کند.

با این حال موسسه ثامن الحجج هنوز یکی از مهمترین الزام‌های بانک مرکزی مبنی بر عدم استفاده از عناوین مقدس را رعایت نمی‌کند. اما به تازگی قائم مقام بانک مرکزی درباره آخرین وضع موسسه ثامن الحجج اظهار نظر کرده و آن را غیرمجاز خوانده است.

اکبر کمیجانی روز گذشته در حاشیه همایش نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری با بیان این که درباره این موسسه در کارگروه ویژه بانک مرکزی اقداماتی انجام شده و بناست به زودی نتایج آن اعلام شود، گفت: این موسسه با گستردگی فراوان و ۵۵۰ شعبه اقدام به جذب منابع مالی مردم کرده است، اما درباره اینکه آیا این منابع به طور اصولی به کار گرفته می‌شود یا نه، بانک مرکزی هنوز اطلاعات لازم را ندارد.

قائم مقام بانک مرکزی تاکید کرد که این موسسه غیر مجاز است، ولی در مسیر ساماندهی قرار دارد.

موسسه ثامن الحجج برای تقویت حضور خود در ذهن مردم امسال حامی مالی برنامه ماه عسل، یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون در ماه مبارک رمضان بود. این موسسه برای دور زدن ممنوعیت تبلیغات تلویزیونی غیرمجاز، از عنوان باشگاه ورزشی ثامن الحجج که زیر نظر همین موسسه اداره می‌شود در تبلیغات خود استفاده می کرد.

کد خبر: 818

این را نیز بررسی کنید

شرق تهران

یک سوم سپرده های بانک سینا، قرض الحسنه است

تازه ترین اطلاعات دریافتی از عملکرد بانک سینا نشان می دهد که یک سوم منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *