دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

رشد ۳۹/۸ درصدی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم

تعداد حساب های افتتاح شده صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن در پایان روز ۱۹ مرداد ماه با ۳۹/۸ درصد رشد نسبت به پایان تیرماه سال جاری به ۱۱ هزار و ۳۳۴ فقره رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، با گذشت نزدیک به دوماه از آغاز افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن در شعب این بانک، تعداد این حساب در پایان روز ۱۹مرداد ماه به ۱۱۳۳۴ فقره و مبلغ ۲۰۵۸/۳ میلیاردریال رسید که نسبت به پایان تیرماه سال جاری ۳۹/۸ درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش سهم شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۷۵۷ فقره به مبلغ ۳۴۱/۷ میلیارد ریال و سهم شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تعداد ۵۸۸۰ فقره به مبلغ ۱۰۵۱/۵ میلیارد رریال است. همچنین متقاضیان تهرانی نیز تعداد ۲۶۹۷ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به مبلغ ۶۶۵/۱ میلیارد ریال را در شعب بانک مسکن در تهران افتتاح کردند.

شایان ذکر است بانک مسکن به منظور تسهیل در امکان خرید و ساخت واحد مسکونی توسط اقشار متوسط جامعه اقدام به ایجاد حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم از نیمه خرداد ماه سال جاری نمود که افتتاح کنندگان این حساب می توانند از سقف فردی تسهیلات قابل اعطا بر روی هر واحد مسکونی در شهر تهران به میزان ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به میزان ۶۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری (شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت) معادل ۴۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.

کد خبر: 767

این را نیز بررسی کنید

بانک دی استخدام می کند

بانک دی به منظور تامین نیرو در مدیریت امور پشتیبانی، نیروی خدماتی جذب می‌کند. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *