دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

کمک بانک سپه به طرح‌های آبرسانی

با حضور معاون اول رئیس جمهور , رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی , وزیر نیرو و مدیر عامل بانک سپه تفاهم نامه اجرای مجموعه بزرگی از طرحهای آبرسانی کشور با مشارکت بانک سپه امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، به موجب این تفاهم نامه که در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و بمنظور تحرک بخشی به تولید و اشتغال و تامین آب سالم و بهداشتی شهری و روستایی صورت گرفته مجموعه بزرگی از طرحهای آبرسانی کشور برای حدود ۵۰ شهر و بیش از ۲۰۰ روستا به اجرا در خواهد آمد.

بر اساس این گزارش جمعیت تحت پوشش طرح عظیم آبرسانی فوق بالغ بر ۸ میلیون نفر در استانهای فارس، همدان، کرمانشاه، مرکزی، آذربایجان شرقی، کرمان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام خواهد بود.

اعتبار در نظر گرفته شده برای طرحهای عظیم آبرسانی یاد شده بالغ بر ۶ هزار و ۵۲۷ میلیارد و ۹۲۴ میلیون ریال می باشد و از جمله طرحهای مشمول این تفاهم نامه را می توان آبرسانی شیراز، ارسنجان و سعادت شهر از سد سیوند، جهرم از سد قیر، استهبان و فسا از سد رودبال، همدان از سد تالوار، کرمانشاه از سد گاوشان نام برد.

همچنین از دیگر طرحهای مشمول تفاهم نامه فوق آبرسانی به شهر و روستاهای استان مرکزی از سد کوچه ری به قم، آبرسانی به مرند، انتقال آب از سد بابا حیدر از شهرهای فارسان و جونقان و بابا حیدر, آبرسانی به شهر کرمان از سد صفارود، آبرسانی به شهرهای بم و بروات، آبرسانی به شهرها و روستاهای محور بن- بروجن و آبرسانی به شهر ملک شاهی و روستاهای اطراف و آبرسانی به لیکک اشاره کرد.

بر اساس این گزارش بانک سپه تأمین منابع مالی جهت تامین لوله های فولادی طرح یاد شده را بر عهده خواهد داشت.

کد خبر: 752

این را نیز بررسی کنید

با همراه بام، آسوده بپرداز!

مشتریان بانک ملی ایران می توانند اقساط تسهیلات کارت اعتباری خود را به راحتی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *