پنج شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

مشارکت بانک پارسیان و دولت در طرح ملی آبرسانی

با امضای تفاهم نامه‌ای با وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بانک پارسیان تامین مالی پروژه آبرسانی به چهار استان را بر عهده گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، بر اساس این تفاهم که در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی و تدابیر دولت یازدهم در استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و نظام بانکی در طرح‌های عمرانی کشور صورت گرفت، دولت و بانک پارسیان برای تامین مالی طرح‌های آبرسانی به شهرها و روستاهای کشور همکاری خواهند کرد.

بر اساس تفاهم نامه مذکور، مقرر شده است که بخش غیردولتی ۶۰ درصد و بخش دولتی چهل درصد از منابع مالی طرح را تامین نمایند. از سوی بانک‌های غیردولتی، بانک پارسیان تامین منابع مالی این طرح‌ها را جهت تولید لوله‌های فولادی برای آبرسانی به مسافت ۹۹۷ کیلومتر در استان‌های خوزستان، تهران، مازندران و آذربایجان غربی برای ۴۵ شهر با جمعیت تحت پوشش ۱۷,۳۱۱,۵۲۳ نفر و ۱۶۴۴ روستا با جمعیت ۱,۲۰۹,۵۱۶ نفر و اعتبار ۱۳,۳۶۱ میلیارد ریال بر عهده دارد.

این تفاهم نامه با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، نوبخت معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت، حجتی وزیر جهاد کشاورزی، چیت چیان وزیر نیرو، ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاونان وزارت خانه‌ها و سازمان‌های ذیربط و در حاشیه جلسه شورای عالی آب در دفتر معاون اول رئیس جمهور منعقد شد.

هدف از عقد این تفاهم نامه، تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی، استفاده از قابلیت نظام بانکی در تامین مالی پروژه‌های دولتی، فعالسازی کارخانجات لوله‌سازی، فعالسازی کارخانجات تولید ورق فولادی و تقویت بازار فروش معادن سنگ آهن عنوان شده است.

کد خبر: 747

این را نیز بررسی کنید

برگزاری مسابقه «۹۵ سال همراهی» با جوایز میلیونی

به مناسبت گرامیداشت نود و پنجمین سالروز تأسیس بانک‌ملی‌ایران‌، مسابقه‌‌‌ای با عنوان «۹۵ سال همراهی» …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *