شنبه , ۸ مهر ۱۴۰۲

پرداخت شش هزار میلیارد تومان خسارت در سال گذشته

مدیرعامل بیمه ایران گفت: این شرکت در سال ۹۳ بیش از شش هزار میلیارد تومان به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان خسارت پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، محمود امراللهی در آیین رونمایی از بسته بیمه‌ای حمایتی صنایع کوچک وابسته به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه خبر، افزود: بلایای وحوادث طبیعی خبر نمی کنند و بهتر است قبل از آغازهر فعالیت جان واموال خود را بیمه کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیمه ایران بنیانگذار صنعت بیمه درکشوراست ادامه داد: صنعت بیمه با بیمه ایران درکشورشکل گرفت و سازمان های بیمه ای ازجمله تامین اجتماعی،خدمات درمانی و بیمه مرکزی از درون این مجموعه بوجود آمده اند.

مدیرعامل بیمه ایران ادامه داد: هم اکنون نیز این شرکت بیمه ای به عنوان تنها شرکت بیمه ای دولتی درکنار ۲۹ شرکت بیمه غیر دولتی خدمات بیمه ای به بیمه گزاران ارائه می دهد.

امراللهی با بیان اینکه بزرگترین خسارت صنعت بیمه درسال ۹۳ به میزان ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی این مجموعه به شرکت بهره برداری مترو تهران پرداخت شده است، تصریح کرد: دو هفته قبل نیز بزرگترین خسارت صنعت بیمه درسال ۹۴ را به یک بیمه گزار خصوصی به میزان ۱۱۵ میلیارد ریال پرداخت کردیم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ بیش از شش هزار میلیارد تومان به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان خسارت پرداخت کرده ایم، اضافه کرد: طبق آمار ما به طور متوسط روزانه بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان خرد و کلان درحوزه های مختلف بیمه ای همانند اتومبیل،آ تش سوزی، مسوولیت، درمان و کشتی و هواپیما غرامت پرداخت کرده ایم که در صنعت بیمه ایران بی سابقه است.

وی درعین حال استراتژی شرکت متبوعش را شفافیت، کیفیت، توسعه فرهنگ بیمه به ویژه بیمه عمر عنوان کرد و افزود: در این راستا مجامع فصلی را به طور مرتب برگزار کرده همچنین به دنبال افزایش کیفیت طرح های بیمه ای هستیم.

کد خبر: 734

این را نیز بررسی کنید

سرمد

رکوردزنی جدید بیمه سرمد در تولید حق بیمه ۶ ماهه ۱۴۰۲

در جلسه هیات عامل شرکت بیمه سرمد، ضمن معرفی سرپرست معاونت بازاریابی و شبکه فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *