دوشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۲

چراغ سبز «تهرانفر» به موسسه بدون مجوز

در حالی که معاون نظارتی بانک مرکزی طی چند ماه اخیر بارها بر این تاکید کرده که موسسه اعتباری آرمان در حال طی کردن مراحل دریافت مجوز از بانک مرکزی است، اما این موسسه هنوز خود را با مصوبات شورای پول و اعتبار تطبیق نداده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، نخستین بار حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی در برنامه پایش به طور صریح درباره وضعیت موسسات اعتباری با اسم بردن آنها شفاف سازی کرد. او اعلام کرد که موسسه اعتباری آرمان در حال طی کردن مراحل اداری در بانک مرکزی برای دریافت مجوز است.

به گفته او دیگر موسسه‌ای با نام فرشتگان وجود ندارد و این موسسه در «آرمان» ادغام شده است. پس از این اظهار نظر بود که عکس‌هایی از شعب فعال موسسه فرشتگان و نیز دفتر مرکزی آن منتشر شد. با این حال تهرانفر چند بار دیگر اعلام کرد که موسسه اعتباری آرمان در حال دریافت مجوز است.

تاکید او بر این موضوع باعث شد خبرنگاران برای دریافت آخرین وضعیت فعالیت این موسسه به شعب آن مراجعه کنند. متاسفانه این مراحعات نشان داد که در حال حاضر مهمترین مساله مورد تاکید بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار یعنی نرخ سود سپرده در این موسسه رعایت نمی‌شود.

در موسسه اعتباری آرمان هم اکنون نرخ سود سپرده یک ساله بسیار بیشر از نرخ ۲۰ درصدی مصوب شورای پول و اعتبار است.

در شرایطی که با هشدارهای مرتب بانک مرکزی نسبت به عاقبت موسسات غیرمجاز، مردم برای افتتاح حساب در این موسسات با احتیاط رفتار می‌کنند،‌ اتنشار اخباری مبنی بر تلاش موسسه آرمان برای دریافت مجوز آن هم از سوی معاون بانک مرکزی در واقع چراغ سبزی به مشتریان این موسسه است.

این رفتار تهرانفر در واقع حکایت از این دارد که مشتریان می‌توانند بدون دغدغه، پول خود را در این موسسه سپرده‌گذاری کرده و اتفاقا سود بیش از نرخ مصوب را دریافت کنند. باید پرسید که چنین رفتاری از سوی معاون بانک مرکزی چه توجیهی دارد؟

کد خبر: 690

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *