دوشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۲

حساب پس انداز مسکن یکم ۱۰ هزار تایی شد

تعداد حساب های افتتاح شده صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن ، با عبور از مرز ۱۰ هزار فقره طی ۴۶روز کاری به ۱۰ هزار و ۳۴۷ فقره رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، با گذشت حدود یک ماه و نیم از آغاز افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن در شعب این بانک، تعداد این حساب به ۱۰۳۴۷ فقره و مبلغ ۲/۱۸۷۸ میلیاردریال رسید.

بر اساس این گزارش سهم شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۵۱۰ فقره به مبلغ ۸/۳۱۰ میلیارد ریال و سهم شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تعداد ۵۳۵۴ فقره به مبلغ ۸/۹۵۷ میلیاردر ریال است. همچنین متقاضیان تهرانی نیز تعداد ۲۴۸۳ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به مبلغ ۶/۶۰۹ میلیارد ریال را در شعب بانک مسکن در تهران افتتاح کردند.

شایان ذکر است بانک مسکن به منظور تسهیل در امکان خرید و ساخت واحد مسکونی توسط اقشار متوسط جامعه اقدام به ایجاد حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم از نیمه خرداد ماه سال جاری نمود که افتتاح کنندگان این حساب می توانند از سقف فردی تسهیلات قابل اعطا بر روی هر واحد مسکونی در شهر تهران به میزان ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به میزان ۶۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری (شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت) معادل ۴۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.

کد خبر: 657

این را نیز بررسی کنید

بنگاه هایی که به بانک ها تحمیل می شوند

طی سالهای اخیر بارها به موضوع بنگاهداری بانک ها و لزوم خروج از بنگاه داری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *