سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

دولت به فعالان صنعت گردشگری جایزه صادراتی بدهد

رییس گروه مالی گردشگری در چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران پیشنهادی در خصوص تخصیص جایزه صادراتی به فعالان صنعت گردشگری ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، مهدی جهانگیری در این نشست که با حضور معاون اول رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی و وزیر صنعت،معدن و تجارت در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد،گفت: در سال ۲۰۱۴ ، چهار میلیون و ششصد هزار نفر گردشگر داشتیم که از برنامه عقب هستیم و برای جبران این عقب ماندگی نهضت ملی گردشگری در کشور باید نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه هر گردشگر ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار درآمد صادراتی دارد، افزود: در شرایطی که هر گردشگر می‌تواند حداقل ۲۵۰۰ دلار برای کشور ارزآوری داشته باشد، ضرورت دارد، نهضت توسعه گردشگری در کشور نهادینه شود و دولت برای معرفی چهره واقعی ایران سرمایه‌گذاری کند.

جهانگیری با ارائه پیشنهادی به دولت گفت: زمان آن رسیده که به سمت اقتصاد بدون نفت برویم و در همین راستا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ، سهمی باید برای صنعت گردشگری در نظر گرفت که این امر نشاط ، شادابی ، امنیت و صلح را برای کشور دارد.

جهانگیری با اشاره به حوزه گردشگری افزود: بر اساس آمارهای سازمان جهانی، جهانگردی ایران چهار برابر تمام کشورهای دنیا در حوزه گردشگری رشد داشته است.شش درصد صادرات دنیا در اختیار حوزه گردشگری است که لازم است با تغییر نگاه دولت رشد گردشگری بیشتر شده و چهره واقعی ایران به جهانیان معرفی شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران و عضو کمیسیون گردشگری تصریح کرد: با خروج ایران از فهرست سیاه برخی کشورها، ایران به مقصد گردشگری این کشورها تبدیل شده است.

کد خبر: 635

این را نیز بررسی کنید

قانون بودجه ۱۴۰۳، اخذ مالیات از روحیه کارگران

اگر چه مهم‌ترین راهکار حل نسبی مشکل کوچک شدن سفره کارگران، بالا بردن حقوق متناسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *