چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

افزایش سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومانی «کوثر»

مدیر نظارت بازار فرابورس ایران از پذیره نویسی سهام جدید ناشی از سلب حق تقدم افزایش سرمایه در نماد معاملاتی موسسه اعتباری کوثر خبر داد و افزود: مهلت پایانی این پذیره نویسی عمومی روز ۸ شهریورماه تعیین شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، افسانه اروجی در خصوص نحوه اولویت‌بندی سفارش‌های یکجا در نماد حق‌تقدم موسسه اعتباری کوثر مرکزی اظهار داشت: پذیره‌نویسی تعداد ۳ میلیارد سهم جدید ناشی از سلب حق تقدم در افزایش سرمایه موسسه اعتباری کوثر مرکزی در نماد “وکوثرح” باقیمت ثابت یک هزار و ۱۵۹ ریال در بازار پایه توافقی فرابورس ایران آغازشده و صرف سهام به میزان ۱۵۹ ریال به سهامداران فعلی این موسسه تعلق خواهد گرفت.

مدیر نظارت بازار فرابورس ایران با بیان اینکه این پذیره‌نویسی به‌منظور افزایش سرمایه ۳ هزار میلیارد ریالی موسسه اعتباری کوثر مرکزی انجام می‌شود، افزود: حداقل تعداد سهام قابل خریداری توسط هریک از پذیره نویسان مجاز ۱۰ هزار سهم و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید به میزان ۶۰ میلیون سهم تعیین‌شده است.

اروجی، آخرین‌مهلت شرکت در این پذیره‌نویسی عمومی را ۸ شهریورماه عنوان کرد و گفت: بر این اساس، نماد معاملاتی این پذیره‌نویسی در هر زمان که تمامی سهام مورد پذیره‌نویسی به فروش برسد و حداکثر تا تاریخ مذکور متوقف می‌شود.

وی بابیان اینکه در سامانه معاملات بازار پایه توافقی، اولویت با سفارش‌های خریدوفروش واردشده به‌صورت صرفاً مقطوع است، ادامه داد: بر اساس مفاد ماده ۵ قانون سیاست‌های کلی اصل ۴۴، رعایت سقف مجاز تملک سهام بانک‌ها به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم برای هر شرکت سهامی عام یا تعاونی سهامی عام یا هر مؤسسه و نهاد عمومی غیردولتی به میزان ۱۰ درصد و برای اشخاص حقیقی و سایر اشخاص حقوقی ۵ درصد الزامی است و معاملات بیش از سقف‌های مجاز در این ماده، باطل خواهد شد.

اروجی خاطرنشان کرد: همچنین هیچ‌یک از بانک‌ها اعم از دولتی یا غیردولتی و مؤسسات اعتباری نمی‌توانند در هیچ زمان بیش از یک درصد سهام بانک را دارا باشند و فرابورس ایران به‌طور دقیق بر اجرای صحیح مقررات در این خصوص نظارت دارد.

کد خبر: 589

این را نیز بررسی کنید

شرق تهران

یک سوم سپرده های بانک سینا، قرض الحسنه است

تازه ترین اطلاعات دریافتی از عملکرد بانک سینا نشان می دهد که یک سوم منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *