دوشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۲

حق جلسه مدیران بانکی و بیمه ای چقدر است؟

طی سالهای اخیر یکی از پر تکرارترین واژه‌ها در میان مدیران کشور این بوده است: «من در جلسه‌ام»، اما راز این این همه جلسه رفتن مدیران چیست؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، در سازمان‌های دولتی جلسه رفتن گاهی به کاری کسل کننده تبدیل می‌شود، چون در آنها حرف‌های تکراری و اظهارنظرهای بی نتیجه فراوان است. این وضعیت در بخش خصوصی هم ممکن است وجود داشته باشد، اما نه برای مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها.

بررسی صورت‌های مالی بانک‌ها و بیمه‌ها که برخی از آنها به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد آن چه به عنوان حق جلسه برای اعضای هیات مدیره در بانک‌ها و بیمه‌ها در نظر گرفته می‌شود رقم بسیار قابل توجهی است.

آن طور که در صورت‌های مالی یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی آمده، حق جلسه اعضای هیات مدیره برای هر جلسه ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. این در حالی است که شنیده شده اعضا به این عدد اعتراض کرده و افزایش آن را خواستار شده‌اند.

با این حال در بانک‌ها شرایط کامالا متفاوت است. صورت‌های مالی یکی از بانک‌ها خصوصی نشان می‌دهد که حق جلسه برای اعضای هیات مدیره یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. همچنین حضور در حداقل یک جلسه ماهانه برای اعضا الزامی است.

با حسابی ساده می‌توان گفت یک عضو هیات مدیره در یک شرکت بیمه‌ای متوسط سالانه ۲۰ میلیون تومان حق جلسه دریافت می‌کند. این در حالی است که حق جلسه یک عضو هیات مدیره بانکی خصوصی به طور متوسط در سال بیش از ۵۰ میلیون تومان است.

کد خبر: 528

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

یک دیدگاه

  1. فکر کنم حداقل حقوق امسال ۷۱۰ هزار تومان باشه. این چیزی که شما نوشتین یعنی حق جلسه اینا تقریبا ۷۰ برابر حقوق پایه میشه. یعنی حقوق حدود ۶ سال یه کارگر. دستشون درد نکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *