شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

بزرگترین خسارت سال پرداخت شد

بیمه ایران بزرگترین خسارت صنعت بیمه در سال جاری به میزان ۱۱۱ میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۸۲۵ ریال را پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، به دنبال وقوع حادثه آتش سوزی در یکی از انبارهای عمومی شهرتهران و اعلام خسارت آن از سوی بیمه گذار، کارشناسان خسارت آتش سوزی این مجموعه در محل حاضر شده و کار رسیدگی به این حادثه را آغاز کردند.

پس از بررسی‌های کامل و دقیق کارشناسان این مجموعه که ۴۵ روز به طول انجامید میزان خسارت وارده به این انبار عمومی و انبار مجاور ۱۱۱ میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۸۲۵ ریال برآورد و مبلغ خسارت تحویل این بیمه گذار شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران در هنگام پرداخت غرامت به این بیمه گذار با اشاره به بزرگی این حادثه گفت: بر اثر این آتش سوزی تقریبا تمامی اموال، کالا و ابنیه این بیمه گذار در آتش سوخت و از بین رفت.

محمود امراللهی افزود: از طرف دیگر موجودی اجناس و تجانس آن ها با یکدیگر کار رسیدگی را برای کارشناسان دشوار کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه کارشناسان بیمه ایران با دقت وحوصله مثال زدنی کار بررسی خسارت وارده را به خوبی به اتمام رساندند تا ضرر و زیان بیمه گذار در کمترین زمان ممکن جبران شود.

همچنین مدیر بیمه‌نامه‌های آتش سوزی بیمه ایران با بیان این که وفای به عهد از اصول بیمه گری است و ما به این اصل پایبندیم، گفت: در این حادثه به ۲۲ مجموعه خسارت کلی وارد شد، اما خوشبختانه بیمه گذار انبار خود را به قدر کفایت بیمه کرده بود و دچار کم بیمه‌شدگی نشد.

محمد رضایی ادامه داد: معمولا بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی اموال، کالا، مواد اولیه و ابنیه خود را به قیمت روز و واقعی بیمه نمی‌کنند و این موضوع باعث می شود تا در زمان بروز حادثه و دریافت غرامت دچار کم بیمه‌گی شوند.

کد خبر: 526

این را نیز بررسی کنید

سرمد

معرفی سرپرست مدیریت شعبۀ استان آذربایجان غربی بیمه سرمد

با حضور مدیر امور شعب بانک صادرات استان آذربایجان غربی و سرپرست مدیریت امور شعب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *