جمعه , ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بزرگترین خسارت سال پرداخت شد

بزرگترین خسارت سال پرداخت شد

بیمه ایران بزرگترین خسارت صنعت بیمه در سال جاری به میزان ۱۱۱ میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۸۲۵ ریال را پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، به دنبال وقوع حادثه آتش سوزی در یکی از انبارهای عمومی شهرتهران و اعلام خسارت آن از سوی بیمه گذار، کارشناسان خسارت آتش سوزی این مجموعه در محل حاضر شده و کار رسیدگی به این حادثه را آغاز کردند.

پس از بررسی‌های کامل و دقیق کارشناسان این مجموعه که ۴۵ روز به طول انجامید میزان خسارت وارده به این انبار عمومی و انبار مجاور ۱۱۱ میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۸۲۵ ریال برآورد و مبلغ خسارت تحویل این بیمه گذار شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران در هنگام پرداخت غرامت به این بیمه گذار با اشاره به بزرگی این حادثه گفت: بر اثر این آتش سوزی تقریبا تمامی اموال، کالا و ابنیه این بیمه گذار در آتش سوخت و از بین رفت.

محمود امراللهی افزود: از طرف دیگر موجودی اجناس و تجانس آن ها با یکدیگر کار رسیدگی را برای کارشناسان دشوار کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه کارشناسان بیمه ایران با دقت وحوصله مثال زدنی کار بررسی خسارت وارده را به خوبی به اتمام رساندند تا ضرر و زیان بیمه گذار در کمترین زمان ممکن جبران شود.

همچنین مدیر بیمه‌نامه‌های آتش سوزی بیمه ایران با بیان این که وفای به عهد از اصول بیمه گری است و ما به این اصل پایبندیم، گفت: در این حادثه به ۲۲ مجموعه خسارت کلی وارد شد، اما خوشبختانه بیمه گذار انبار خود را به قدر کفایت بیمه کرده بود و دچار کم بیمه‌شدگی نشد.

محمد رضایی ادامه داد: معمولا بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی اموال، کالا، مواد اولیه و ابنیه خود را به قیمت روز و واقعی بیمه نمی‌کنند و این موضوع باعث می شود تا در زمان بروز حادثه و دریافت غرامت دچار کم بیمه‌گی شوند.

* کد خبر: 526

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

مهر تایید بیمه مرکزی در کارنامه توانگری مالی سطح یک بیمه سامان برای دهمین سال متوالی

بیمه مرکزی پس از بررسی صورت های مالی سال ۱۴۰۰ این شرکت، نسبت توانگری مالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *