چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

سرعت عمل “بیمه رازی” در مناطق سیل زده

مدیربیمه های آتش سوزی بیمه رازی در خصوص خسارات سیل اخیر استان البرز گفت: در پی وقوع سیل در استان البرز، روستای سیجان بیشترین آسیب را متحمل شده و بیمه رازی با برنامه ریزی های انجام شده، خسارات را حداکثر ۲۴ ساعت پس از تکمیل پرونده پرداخت می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، امیر حسین قربانی ادامه داد: با توجه به قراردادی که در پاییز سال ۱۳۹۳ ما بین استانداری البرز و شرکت بیمه رازی منعقد شده است، اکثر منازل مسکونی بیش از ۱۷۴ پارچه روستاهای استان البرز تحت پوشش بیمه آتش سوزی شامل خطرات، حریق، صاعقه، انفجار، زلزله و سیل تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال قرار گرفتند.

وی افزود: با توجه به بیمه نامه صادره و قرارداد مذکور، بلافاصله پس از اعلام خسارت و امکان حضور در محل، کارشناسان ارزیاب خسارت در محل حادثه حاضر شده و حدود ۱۰۰ فقره پرونده خسارت برای زیان دیدگان مفتوح شد.

مدیر آتش سوزی بیمه رازی گفت: طبق آخرین سرشماری، روستای سیجان دارای ۲۶۷ واحد مسکونی و ۲۴۰ خانوار است که بر اثر حادثه سیل اخیر، حدود نیمی از منازل مسکونی آن بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده‌اند.

قربانی توضیح داد: با توجه به اینکه در قرارداد مذکور ارزش اعیانی منازل مسکونی روستای سیجان تحت پوشش بیمه نامه قرار گرفته است، بخش قابل توجهی از خسارات مذکور بر دوش اهالی روستای سیجان سنگینی می‌کرد که به مقدار قابل توجهی کاهش یافت.

وی یادآور شد: از محل بیمه نامه‌های صادره برای قرارداد مذکور از سال گذشته تا کنون حدود ۵۰ تا ۶۰ مورد خسارت به بیمه رازی اعلام شد که خسارت مذکور بلافاصله ارزیابی و ضمن تأمین رضایت بیمه گذاران، خسارات وارده به آنها در چارچوب تعهدات بیمه نامه پرداخت شده است.

او تاکید کرد: در حال حاضر تمامی خسارات اعلام شده مورد رسیدگی کارشناسان قرار گرفته و با توجه به سیاست شرکت بیمه رازی در پرداخت به موقع، دقیق و سریع خسارات به زیان دیدگان، خسارات مذکور ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت پس از تکمیل پرونده، به ایشان پرداخت می‌شود.

یادآور می شود اواخر تیرماه بروز سیل در استان های تهران، مازندران و البرز هموطنان عزیزمان را غافلگیر کرد و زیان های قابل توجه مالی و جانی را در پی داشت. این در حالی است که دوراندیشی مسئولان در خرید بیمه نامه آتش سوزی با پوشش سیل برای منازل مسکونی، موجب شد تا این پوشش بیمه ای، مرهمی برای زخم ساکنین روستای سیجان باشد.

کد خبر: 473

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *