جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

اوضاع «بیمه سینا» رو به بهبود است

مدیر عامل بیمه سینا از اصلاح پرتفوی این شرکت خبر داد و گفت: در حالی که تا چندی پیش نسبت پرتفوی شرکت به سرمایه آن ۱۷ برابر بود، این عدد هم اکنون به حدود ۴ کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، امین شیرکانی امروز در نشستی خبری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات شرکت طی یک سال و نیم گذشته حل شده است افزود: استراتژی شرکت کاهش پرتفوهای زیان بار و افزایش پرتفوهای سود ده است.

وی همچنین به افزایش سرمایه این شرکت به ۱۵۰ میلیارد تومان در سال جاری خبر داد و گفت: خوشبختانه یکی از بزرگترین خسارت های شرکت بیمه سینا که مربوط به کشتی کوشا بود پرداخت شده و فقط سهم بیمه گران اتکایی از این بخش باقی مانده است.

شیرکانی با اشاره به اینکه شرکت بیمه سینا در سال ۹۲ بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان مطالبات معوق داشته است گفت: این رقم در حال حاضر به ۶۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده که عمده آن هم بدهی شرکت های دولتی است.

وی همچنین به کاهش قابل توجه نسبت خسارت شرکت از ۱۵۰ به ۸۵ اشاره کرد و گفت: این نسبت تا آخر سال جاری به متوسط صنعت بیمه خواهد رسید.

شیرکانی با اشاره به اینکه امسال پرتفوی بیمه عمر این شرکت ۳۰ درصد افزایش یافته است از تامین ۵۰ درصد پرتفوی بیمه سینا از سوی شبکه فروش خبرداد و گفت: در حال حاضر بیمه سینا تنها ۵۰۰ نماینده در سطح کشور دارد که این میزان باید افزایش یابد.

وی همچنین با بیان اینکه بیمه سینا سه تا چهار میلیون دلار دارایی بلوکه شده در خارج از کشور دارد گفت: طبیعی است که با توافق اخیر این رقم آزاد می شود همچنین افزایش ارتباط بیمه گران ایرانی با مشاوران خارجی می تواند تکنولوژی جدید بیمه ای را به کشور وارد کند.

کد خبر: 482

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

مدیرعامل بیمه ملت عضو هیئت رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران شد

علی‌رضا یزدان‌دوست، مدیرعامل شرکت بیمه ملت با رای شورای عمومی به عنوان عضو اصلی هیئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *