شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

کدام بانک بیشترین سود را داد؟

بیشتر مجامع بانک ها تا پایان تیرماه برگزارشد و سود سهام هر بانک به اطلاع سهامداران رسید، اما امسال به دلیل الزام بانک مرکزی بر افزایش سرمایه بانک ها میزان سود تقسیم شده اغلب بانک‌ها در بین سهامداران اندک بود که این روند صدای سهامداران را درآورد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه و به نقل از نیوزبانک،تیر و مرداد هر ماه مجامع بانک‌ها و شرکت‌ها برگزار می‌شود. بر اساس مصوبات مجامع عمومی بانک‌هایی که مجمع آنها تا به حال برگزار شده است، میزان سود هر بانک به ازای هر سهم به شرح زیر است:

بانک ملت برای هر سهم ۴۵۸ ریال سود محقق کرد که از این مقدار ۹۰ ریال آن را به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم کرد. این رقم ۲۰ درصد سود محقق شده است.

بانک صادرات به ازای هر سهم ۴۵ ریال سود تقسیم کرد. بانک تجارت به ازای هر سهم ۱۰ ریال سود تقسیم کرد. بانک سینا به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال سود تقسیم کرد . بانک اقتصاد نوین برای هر سهم ۲۲۰ ریال تعیین سود کرده است. بانک دی به ازای هر سهم ۴۸۰ ریال سود محقق و ۱۰۰ ریال از آن را در بین سهامداران تقسیم کرد.

بانک شهر به ازای هر سهم ۱۵۰ ریال سود تقسیم کرد. بانک حکمت ایرانیان از ۸۶ ریال سود محقق شده به ازای هر سهم ۷۰ ریال سود تقسیم کرد. بانک خاورمیانه به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود تقسیم کرد. موسسه اعتباری کوثر هم برای هر سهم ۲۲۲ ریال سود محقق کرد و به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال آن تقسیم شد.

کد خبر: 454

این را نیز بررسی کنید

کاهش هزینه تولید با توسعه برات الکترونیک و ابزارهای نوین تامین مالی

بانک مرکزی به دنبال توسعه ابزار‌های تامین مالی است، زیرا به شکل سنتی بنگاه‌ها معمولاً …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *