شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

افزایش ۵۰ درصدی سرمایه «پارسیان»

مجمع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بانک پارسیان با حضور ۷۷ درصد سهامداران در تاریخ ٣١ تیرماه سال ۹۴ در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، در این نشست پس از تلاوت قرآن و قرائت پیام هیئت مدیره توسط مجری، اعضای هیئت رئیسه مجمع در جایگاه حضور یافتند. با دعوت هیئت رئیسه از آقای دکتر پرویزیان مدیر عامل بانک، ایشان در جایگاه حضور یافته و گزارش عملکرد سال ۱۳۹۳ و اهداف آتی بانک پارسیان را تشریح کرد.

در این مجمع آقایان جمشیدی، عضو هیئت مدیره بانک به عنوان رییس مجمع، تقی پور و شیخی به عنوان ناظرین و آقای رضایی، معاون مالی بانک به عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.

از مهمترین مصوبات مجمع عمومی عادی سالانه این بانک، تصویب صورت‌های مالی ارائه شده برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۳ بود. تعیین روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی این بانک برای سال ۱۳۹۴، انتخاب موسسه حسابرسی “دایا رهیافت” به عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل اصلی و موسسه حسابرسی “دش و همکاران” به عنوان بازرس علی‌البدل از دیگر مصوبات این مجمع بود.

در مجمع فوق‌العاده بانک پارسیان نیز که بلافاصله پس از مجمع عمومی عادی برگزار شد و به موضوع تصویب افزایش سرمایه بانک اختصاص داشت، سهامدارن با افزایش سرمایه ۵۰ درصدی بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت موافقت کردند.

به این ترتیب سرمایه بانک پارسیان از مبلغ ۱۵،۸۴۰ میلیارد ریال به مبلغ ۲۳،۷۶۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. همچنین سهامداران با تفویض اختیار به هیئت مدیره این امکان را فراهم کردند تا اجرای این افزایش سرمایه پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذیربط ظرف مدت دو سال عملی شود.

افزایش توانایی و ظرفیت بانک در جذب منابع، ارتقای سهم بازار، توسعه توانایی و ظرفیت بانک در اعطای تسهیلات، افزایش توانایی و ظرفیت بانک در گسترش شبکه شعب، افزایش سودآوری و بازده بانک از طریق افزایش سهم بانک در ارائه خدمات بانکی، توسعه توانایی و ظرفیت بانک در گسترش فعالیت‌های ارزی و کاهش ریسک عملیاتی بانک با توجه به افزایش سرمایه و نسبت کفایت سرمایه از مهم ترین دلایل افزایش سرمایه است.

کد خبر: 442

این را نیز بررسی کنید

کارآفرین

پرداخت سود سهام سال ۱۴۰۲ بانک کارآفرین

بانک کارآفرین سود سهام سهامداران حقیقی و حقوقی خود را پرداخت می‌کند. به گزارش پایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *