پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲

افزایش سرمایه بیمه آرمان به ۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرعامل بیمه آرمان در جلسه مجمع این شرکت اعلام کرد که سرمایه این شرکت به‌زودی به ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، علی فتحعلی مدیرعامل بیمه آرمان در جلسه مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور بیش از ۹۰ درصد سهامداران برگزار شد از افزایش سرمایه قریب‌الوقوع این شرکت به ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

وی به طرح‌های نوین بیمه‌ای این شرکت در بخش‌های آی‌اتی، کشاورزی و برگزاری جلسات درزمینهٔ بیمه‌های تکافل با معاون نظارت بیمه مرکزی نیز اشاره کرد و افزود که شرکت در سال مالی گذشته بالغ‌بر ۲ هزار و ۹۶۷ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده که نسبت به سال ماقبل بیش از ۹۰ درصد رشد دارد.

فتحعلی به توانگری مالی سطح یک شرکت به‌عنوان یکی از آیتم‌های مهم ارزیابی شرکت‌های بیمه اشاره داشت و افزود که بیمه آرمان در این خصوص از وضعیت قابل قبولی برخوردار است.

وی راه‌اندازی سیستم مکانیزه رسیدگی به شکایات مشتریان به‌صورت تلفنی، اینترنتی، پستی، صندوق و نیز از طریق اپراتور و همچنین راه‌اندازی و ایجاد آرشیو سیستمی شکایات، همکاری با بیمه مرکزی در خصوص یکپارچه‌سازی سیستم رسیدگی به شکایات شرکت‌های فعال در صنعت بیمه، تشکیل کمیته تخصصی رسیدگی به شکایات نمایندگان، شعب و بیمه‌گذاران و ثبت صورت‌جلسات مرتبط، اجرای طرح بازدید از شعب و برگزاری جلسات دورهای با نمایندگان هر استان را ازجمله برنامه‌های سال جاری عنوان کرد.

وی همچنین اذعان داشت که پیش‌بینی می‌گردد که در سال جاری نسبت به ایجاد روابط بیمه‌ای با کشورهای افغانستان، عمان و ترکیه صورت پذیرد.

البته در این جلسه در خصوص استاندارد ۲۸ حسابداری و آئین‌نامه ۵۸ شورای عالی بیمه که همواره در مجامع همه شرکت‌ها از بندهای حسابرسی است نیز بحث شد. در این خصوص فتحعلی اذعان داشت که در جلسه مشترک مدیران عامل شرکت‌های بیمه با وزیر امور اقتصاد و دارایی این موضوع موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد که این مورد حل‌وفصل شود. البته مقدمی نماینده مقام ناظر نیز اذعان داشت که بیمه مرکزی رفع این مغایرت را در دست بررسی دارد.

نماینده بیمه مرکزی از تدوین دستورالعمل وصول مطالبات که به‌تازگی برای بررسی بیشتر به سندیکا ارسال‌شده خبر داد و اذعان داشت که این دستورالعمل به‌زودی برای اجرا ابلاغ خواهد شد. در پایان این جلسه با نظر نماینده بیمه مرکزی و نماینده سازمان بورس و با اکثریت آراء صورت‌های مالی مورد تائید قرار گرفت و مبلغ ۱۹۵ ریال سود به ازای هر سهم برای تقسیم تصویب شد.

کد خبر: 414

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

مدیرعامل بیمه ملت عضو هیئت رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران شد

علی‌رضا یزدان‌دوست، مدیرعامل شرکت بیمه ملت با رای شورای عمومی به عنوان عضو اصلی هیئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *