شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

پل معلق مشکین شهر تحت پوشش بیمه ایران

بزرگترین پل معلق خاورمیانه تحت پوشش بیمه نامه های مسوولیت و آتش سوزی بیمه ایران قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، بزرگترین پل معلق خاورمیانه که در مشکین شهر واقع شده، ۳۶۵ متر طول و دو متر عرض دارد و ارتفاع آن از کف دره در بلندترین حالت خود ۸۲ متر است.

کنار این پل همچنین شهرک توریستی با امکانات گردشگری از جمله هتل، استخرهای آبگرم، پیست های متنوع اسکی، اسب سواری، ارابه رانی و دوچرخه سواری و سایر امکانات جانبی با هزینه تقریبی ۴۰۰ میلیاردریال احداث شده است.

مسوولان بیمه ایران در مشکین شهر در پی احداث این پل و مجموعه گردشگری اطراف آن بیمه نامه مسوولیت برای این مجموعه صادر کردند. بزرگترین پل معلق خاورمیانه سازه فلزی داشته و پوشش کف آن از عایق نسوز است با این همه و به درخواست بیمه گذار بیمه نامه آتش سوزی با سرمایه ۱۰ میلیارد تومان برای این پل و ساختمان های جانبی آن صادر شد.

علاوه بر این، بیمه نامه مسوولیت کارفرما در قبال کارکنان و گردشگران و بازدید کنندگان توسط بیمه ایران برای این مجموعه گردشگری صادرشده است. بر اساس این گزارش، تعهدات بیمه ایران در این بیمه نامه برای سازه فلزی ۲۵ میلیاردتومان و برای کارکنان، گردشگران و بازدید کنندگان به ازای هر نفر ۲۵۰ میلیون تومان است که هزینه های پزشکی، غرامت نقص عضو و فوت را شامل می شود.

طبق آمار در تعطیلات عید فطر سال جاری نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از این منطقه گردشگری بازدید کردند. این پل بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسوولان منطقه به بهره‌برداری رسید.

کد خبر: 397

این را نیز بررسی کنید

امین

افزایش سرمایه ۶۱ درصدی بیمه اتکایی امین

افزایش سرمایه ۶۱ درصدی شرکت بیمه اتکایی امین از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *