چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

سود در انتظار سهامداران بیمه “ما”

هفته گذشته سهام بیمه”ما”در بازار بورس اوراق بهادار تهران عرضه و کشف قیمت شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه “ما”، دکتر علی علیزاده مدیر سرمایه گذاری و امور سهام بیمه “ما” در این باره گفت: هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ ۲۰ آبان سال گذشته موافقت خود را از بابت انتقال سهام شرکت از بازار پایه فرابورس به بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد و بر این اساس سهام بیمه “ما” در تاریخ ۲۱ تیر امسال با قیمت ۲۰۰۰ ریال کشف قیمت شده است.

به گفته او تعهد سهامداران عمده شرکت عرضه ۳ درصد از سهام شرکت معادل ۳۰ میلیون سهام در بورس اوراق بهاردار تهران است.

مدیر امور سرمایه گذاری و سهام بیمه “ما” با اشاره به آن که این شرکت دارای سهامداران عمده مثل بانک ملت، گروه مالی ملت و سرمایه گذاری صنعت نفت و گروه مالی مهر آیندگان است در خصوص سودآوری شرکت در سال جاری گفت: سود هر سهم (EPS) شرکت در سال جاری با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی ۴۳۴ ریال است که نسبت به سال گذشته نشان دهنده رشد بیش از ۲۷ درصد است. میانگین رشد سود خالص شرکت در سه سال اخیر ۳۶ درصد بوده و شرکت در بخش های سرمایه گذاری دارای پرتفوی سهام مناسب بورسی و غیر بورسی به میزان ۵۵۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: همچنین شرکت در سال جاری افزایش سرمایه به میزان ۱۵۰ درصد از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده را در برنامه دارد و سرمایه شرکت از ۱۰۰۰ میلیارد ریال به ۲۵۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید که در صورت اجرایی شدن افزایش سرمایه، سود هر سهم شرکت با سرمایه ۲۵۰۰ میلیارد ریال معادل ۲۲۸ ریال خواهد شد.

علیزاده با اشاره به این که آینده روشنی برای سهام بیمه ما انتظار می رود، در خصوص نسبت توانگری این شرکت گفت: نسبت توانگری مالی شرکت بیمه “ما” بر اساس گزارش بیمه مرکزی در سطح یک توانگری مالی از میان ۵ سطح و در وضعیت مطلوب قرار دارد. این وضعیت نشان دهنده این است این شرکت برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها از توانایی کافی برخوردار است.

این کارشناس ارشد حوزه سرمایه گذاری همچنین اشاره کرد: به عقیده اینجانب با رفع تحریم‌ها عملیات بیمه اتکایی رشد خواهد داشت و استفاده از مشارکت شرکت های بیمه خارجی در این حوزه افزایش یافته و همچنین واردات و صادرات کالا افزایش می‌یابد و تاثیر بیمه‌ها در بخش بیمه‌های حمل و نقل و باربری دوچندان می‌شود. به‌ ویژه آن که با رفع تحریم‌های نفتی و افزایش صادرات نفت، بیمه‌های نفتکش‌های کشور فرصت سودآوری فراوانی را برای صنعت بیمه کشور به ارمغان خواهند آورد. و از این رو افق روشنی در انتظار کلیه سهامداران بیمه “ما” است.

کد خبر: 382

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *