سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

با «فرشتگان» برخورد می‌شود؟

پنجم فروردین سال ۱۳۹۱ و در نخستین روز کاری سال، بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای از غیر مجاز بودن فعالیت موسسه مالی و اعتباری فرشتگان خبر داد، اما تنها دو روز بعد این بانک در اطلاعیه جدیدی اعلام کرد که این موسسه برای اصلاح وضعیت خود دو ماه فرصت دارد. با این وجود سایت بانک مرکزی خبر اول مبنی بر غیر مجاز بودن این موسسه مالی و اعتباری را حذف کرد!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، سه سال از آن زمان می‌گذرد و در این مدت گفته می‌شود موسسه فرشتگان با ادغام در موسسات دیگر به موسسه اعتباری آرمان تبدیل شده است. به تازگی اما حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که دیگر موسسه فرشتگان وجود ندارد. او اعلام کرد که این موسسه به موسسه اعتباری آرمان تبدیل شده است.

این اظهارات در حالی که است که شعب موسسه اعتبار فرشتگان همچنان حال فعالیت‌اند. عکس زیر شعبه خیابان امام خمینی موسسه فرشتگان را نسان می‌دهد که در حال فعالیت است.

با این حال دفتر مرکزی این موسسه در خیابان فاطمی تهران نیز باز و فعال است. این موسسه که از نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار پیروی نمی‌کند،‌ همچنان از عنوان موسسه مالی و اعتباری استفاده می‌کند،‌ در حالی که بانک مرکزی همه موسسات را موظف کرده که واژه «مالی» را از عنوان خود حذف کنند.

مالی و اعتباری فرشتگان
موسسه اعتباری فرشتگان
موسسه اعتباری فرشتگان
موسسه اعتباری فرشتگان
کد خبر: 363

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ پنج شاخص رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشخص شد

با گذشت سه ماه از اعلام رسمی آغاز «طرح رتبه بندی شرکت های بیمه»، حالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *