جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

سود ۲۷ درصدی سپرده در یک موسسه غیرمجاز

یک موسسه اعتباری غیرمجاز که این روزها در تلاش است مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کند، به شکلی بی‌سابقه نرخ سود سپرده‌های خود را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک و بیمه، این موسسه اعتباری که تا پیش از این دست کم ۴ درصد سود بیشتر از رقم مصوب شورای پول و اعتبار به مشتریان خود ارائه می‌کرد، به تازگی شرایط اغواکننده‌ای برای مشتریان جدید خود در نظر گرفته است.

این موسسه به بهانه نزدیک شدن به دریافت مجوز از بانک مرکزی، به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند برای سپرده‌گذاری یک‌ساله بیش از ۱۰ میلیون تومان ۲۵ درصد سود دریافت کنند. این در حالی است که نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار برای این سپرده‌ها ۲۰ درصد است.

این موسسه اعتباری غیرمجاز که گفته می‌شود بخش قابل توجهی از برنج‌های خارجی را با نشان‌های جدید و بسته‌بندی متفاوت به بازار عرضه می‌کند،‌ برای سپرده‌های بالای ۵۰ میلیون تومان سود ۲۷ درصد در نظر گرفته‌است.

رئیس یکی از شعب این موسسه در پاسخ به سوال خبرنگار ما که به عنوان مشتری به او مراجعه کرده بود مبنی بر این که این شرایط سوددهی به سپرده‌ها تا چه زمانی ادامه دارد، گفت: بانک مرکزی مجوز برگزاری مجمع موسسه را صادر کرده و در صورتی که مشکلی پیش نیاید، به زودی مجوز فعالیت موسسه هم صادر می‌شود.

به گفته او تا زمانی که مجوز موسسه از سوی بانک مرکزی صادر نشود، شرایط سوددهی کنونی ادامه خواهد یافت. او البته این را هم گفت که سپرده‌های افتتاح شده پیش از صدور مجوز بانک مرکزی، تا پایان مهلت قرارداد همچنان سودهای بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار را دریافت خواهند کرد.

کد خبر: 296

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …