دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

معافیت بیمه‌ از مالیات بر ارزش افزوده

جلسه مدیران عامل شرکت‌های بیمه و هیات عامل بیمه مرکزی با وزیر اقتصاد و ستاد وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه و به نقل از آیین، در این جلسه رئیس کل بیمه مرکزی، دبیر سندیکای بیمه گران، مدیران عامل بیمه کارآفرین، نوین، ملت، ایران، آسیا، سرمد، دانا، سامان و اتکایی امین نقطه نظرات خود درباره صنعت بیمه را اعلام کردند و در ادامه جلسه دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی مطالبی را درباره صنعت بیمه مطرح کرد.

طیب نیا کمبود سرمایه در بیمه و کل نهادهای مالی کشور را جدی دانست و گفت: لازم است سازوکارهایی به کارگرفته شود تا سرمایه لازم صنعت بیمه توسط بخش خصوصی تامین شود.

به گفته او فعالیت‌های اقتصادی دارای ریسک‌های زیادی هستند و انتظار می‌رود در برنامه توسعه بیمه‌ها بتوانند این ریسک‌ها را پوشش دهند، لذا لازم است شرکت‌های بیمه توان پذیرش ریسک و قدرت کافی در این خصوص را داشته باشند.

وزیر اقتصاد این را هم گفت که صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شود و دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده این موضوع را مطرح کرده است. طیب‌نیا تاکید کرد که مسائل مالیاتی شرکت‌های بیمه باید حل شود و معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد، مسئول پی‌گیری حل مشکلات مالیاتی صنعت بیمه است.

وی به ضرورت برنامه‌ریزی جامع و اصلاح ساختار نهادهای مالی و انطباق آن با ضروریات جهانی در وزارت اقتصاد اشاره کرد و گفت: پروژه‌های متعددی برای اصلاح ساختار نهادهای ناظر مالی در دست مطالعه است که الزامات قانونی برای پیاده‌سازی این اصلاحات در برنامه ششم دیده خواهد شد.

کد خبر: 248

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

خدمت رسانی و جلب رضایت بیمه گزاران از ماموریت های اصلی شبکه فروش است

مدیرعامل شرکت بیمه سامان با بیان این که عمده فروش شرکت های بیمه از طریق …