شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » معافیت بیمه‌ از مالیات بر ارزش افزوده

معافیت بیمه‌ از مالیات بر ارزش افزوده

جلسه مدیران عامل شرکت‌های بیمه و هیات عامل بیمه مرکزی با وزیر اقتصاد و ستاد وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه و به نقل از آیین، در این جلسه رئیس کل بیمه مرکزی، دبیر سندیکای بیمه گران، مدیران عامل بیمه کارآفرین، نوین، ملت، ایران، آسیا، سرمد، دانا، سامان و اتکایی امین نقطه نظرات خود درباره صنعت بیمه را اعلام کردند و در ادامه جلسه دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی مطالبی را درباره صنعت بیمه مطرح کرد.

طیب نیا کمبود سرمایه در بیمه و کل نهادهای مالی کشور را جدی دانست و گفت: لازم است سازوکارهایی به کارگرفته شود تا سرمایه لازم صنعت بیمه توسط بخش خصوصی تامین شود.

به گفته او فعالیت‌های اقتصادی دارای ریسک‌های زیادی هستند و انتظار می‌رود در برنامه توسعه بیمه‌ها بتوانند این ریسک‌ها را پوشش دهند، لذا لازم است شرکت‌های بیمه توان پذیرش ریسک و قدرت کافی در این خصوص را داشته باشند.

وزیر اقتصاد این را هم گفت که صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شود و دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده این موضوع را مطرح کرده است. طیب‌نیا تاکید کرد که مسائل مالیاتی شرکت‌های بیمه باید حل شود و معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد، مسئول پی‌گیری حل مشکلات مالیاتی صنعت بیمه است.

وی به ضرورت برنامه‌ریزی جامع و اصلاح ساختار نهادهای مالی و انطباق آن با ضروریات جهانی در وزارت اقتصاد اشاره کرد و گفت: پروژه‌های متعددی برای اصلاح ساختار نهادهای ناظر مالی در دست مطالعه است که الزامات قانونی برای پیاده‌سازی این اصلاحات در برنامه ششم دیده خواهد شد.

* کد خبر: 248

این را نیز بررسی کنید

معرفی برندگان جشنواره تابان بیمه نوین در بخش بیمه گذاران

مراسم قرعه‌کشی جوایز جشنواره فروش ویژه تابان بیمه نوین برای بیمه‌گذاران برگزار شد. به گزارش …