دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

تقدیر سیف از تقوی‌نژاد

رئیس کل بانک مرکزی از مدیرعامل بانک سپه به دلیل برنامه‌ریزی برای تبدیل شدن به یک بانک استراتژی محور و اقدامات زیربنایی صورت گرفته در این بانک تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، این بانک همزمان با آغاز به کار دولت تدبیر و امید، رویکرد «برنامه محوری» را به عنوان اصلی‌ترین راهبرد مدیریتی خود مد نظر قرار داده و با درک عمیق از نقش و تأثیرگذاری «برنامه ریزی» در بهبود و ارتقای جایگاه بانک، نسبت به طراحی چارچوب مناسب برای اجرای برنامه راهبردی، برنامه‌های عملیاتی، هدفگذاری شاخص های کلیدی و همچنین پایش عملکرد و نظارت بر پیشرفت برنامه‌ها، مبادرت کرده است.

بر اساس این گزارش برنامه راهبردی بانک سپه بر مبنای مطالعات دقیق علمی و بررسی‌های عمیق کارشناسی تدوین و همزمان با شروع دوره جدید مدیریتی بانک در دولت یازدهم، در مرداد ماه ۱۳۹۲ تصویب و ابلاغ شد.

با اتخاذ تمهیدات لازم در سال گذشته و با طراحی یک مدل جامع و اختصاصی برای اجرای بهینه استراتژی‌ها، اجرای این برنامه از ابتدای سال ۱۳۹۴ بطور جدی شروع شده است. در همین راستا «چارچوب کلان اجرای نقشه استراتژی بانک سپه» با در نظر گرفتن اولویت‌های راهبردی ابلاغی وزارت امور اقتصادی و دارایی و سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی بانک مرکزی و با درج ارزش‌های بنیادین بانک، بیانیه مأموریت، اهداف کلان و کلی بانک، هفت استراتژی های کلان و همچنین پروژه‌های راهبردی برای تحقق چشم انداز بانک در افق سال ۱۴۰۰ تدوین شده است.

بانک سپه بر این باور است که مجموعه این پروژه‌ها و اقدامات راهبردی می‌تواند بستر لازم را برای تبدیل بانک متبوع از یک «سازمان وظیفه محور» به یک «سازمان استراتژی محور» فراهم کند و خواهد توانست نقش مؤثرتری را در شکوفایی و رشد اقتصادی کشور ایفا کند.

کد خبر: 244

این را نیز بررسی کنید

بانک دی استخدام می کند

بانک دی به منظور تامین نیرو در مدیریت امور پشتیبانی، نیروی خدماتی جذب می‌کند. به …