شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

بیمه «یوز» تمدید شد

بیمه دانا خسارت یک میلیارد ریالی مرگ دو قلاده یوزپلنگ ایرانی را طی مراسمی به دفتر برنامه عمران ملل متحد اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، مراسم ایفای تعهدات شرکت بیمه دانا در قبال پروژه یوز پلنگ ایرانی با حضور دکتر بیژن صادق نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، دکتر جعفری رییس هیات مدیره، معاونین و مدیران شرکت و گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد برگزار شد.

طی این مراسم بیمه دانا و دفتر برنامه عمران ملل متحد برای حمایت از یوز ایرانی تفاهم نامه جدید همکاری امضا کردند.

بیژن صادق در این مراسم با اشاره به اینکه شرکت بیمه دانا تلاش می‌کند با انعقاد تفاهم نامه جدید قدم دیگری در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود بردارد، گفت: در اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حفاظت از محیط زیست به عنوان یک وظیفه عمومی به صراحت از آن یاد شده و در این راستا فعالیت‌هایی که به نحوی موجب تخریب محیط زیست می‌شود، ممنوع اعلام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه طی دو سال گذشته بیمه دانا در قالب شش بیمه نامه محیط بانان و مجموعه سازمان حفاظت از محیط زیست را تحت پوشش بیمه قرار داد، اظهار کرد: در مرحله اول بیمه درمان تکمیلی محیط‌بانان و خانواده آنها در دستور کار قرار گرفت و در مرحله بعدی پوشش بیمه‌ای محیط بانان در قالب بیمه مسوولیت حین انجام وظیفه اجرایی شد.

مدیر عامل بیمه دانا افزود: پوشش بیمه‌ای دامداران در زمان وارد آمدن خسارت از سوی یوزپلنگ و بیمه نامه آتش سوزی پاسگاه‌ها و مراکز موجود در محدوده محیط بانان نیز از دیگر پوشش های بیمه‌ای است که از سوی بیمه دانا ارائه شد.

نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا به تفاهم نامه جدید همکاری این شرکت با دفتر برنامه عمران ملل متحد اشاره کرد و افزود: طبق این تفاهم نامه، بیمه دانا به ازای مرگ هر یوزپلنگ به دلیل عوامل نشات گرفته از انسان مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت می‌کند که  این مبلغ صرف کاهش خطراتی که یوزپلنگ‌ها را تهدید کرده و سبب مرگ آنها شده، می‌شود و تا سقف پنج یوزپلنگ در سال را در بر می گیرد.

دکتر صادق در ادامه ضمن تشکر ازگری لوییس، نماینده مقیم سازمان ملل متحد و نمایندگان سازمان حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: خرسندیم که این فرصت برای یک شرکت بیمه بازرگانی فراهم شد تا در راستای حفاظت از گونه های جانوری محیط زیست گام برداریم.

گری لوییس، نماینده مقیم سازمان ملل متحد و نمایندگان سازمان حفاظت از محیط زیست نیز با تاکید براینکه همکاری بیمه دانا و پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی نمونه بازر مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای رسیدن به هدف است، گفت: تفاهم نامه جدید بیمه دانا با دفتر برنامه عمران ملل متحد نوعی از پوشش‌های بیمه ای را فراهم می‌کند که طبق آن بیمه دانا با ارایه کمک های مالی مورد نیاز برای اجرای جنبه‌های مختلف پروژه، خطراتی که یوزها را تهدید می‌کند، کاهش می‌دهد.

در این مراسم همچنین دو فقره چک یک میلیارد ریالی بابت خسارت یوزپلنگ‌های تلف شده از سوی مدیر عامل بیمه دانا به گری لوییس، نماینده دفتر توسعه ملل متحد و هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل اهدا شد.

کد خبر: 258

این را نیز بررسی کنید

امین

افزایش سرمایه ۶۱ درصدی بیمه اتکایی امین

افزایش سرمایه ۶۱ درصدی شرکت بیمه اتکایی امین از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده …