سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تحلیل صادق از «پسا تحریم» بازار بیمه

نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا گفت: در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات هسته‌ای، شرکت‌های بیمه در کشور روند مثبت و رو به جلویی را تجربه خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ بیژن صادق وضعیت شرکت‌های بیمه را پس از دوران تحریم مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد و با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران و بازرگانان اروپایی می‌توانند در دوران “پسا تحریم” برای حضور در عرصه اقتصادی به ویژه صنعت بیمه در ایران برنامه‌ریزی کنند، افزود: بازارکشورمان طی چند سال گذشته بازار مناسب و دست نخورده‌ای باقی مانده که به دلیل تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی، فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه برای این کشورها عملا از دست رفته است.

او اظهار کرد: در دوران تحریم که اروپاییان بازار بکر بیمه ایران را از دست دادند، برخی کشورها مانند امارات و عربستان بیشترین حجم سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری اقتصادی را داشتند، در حالی که در دوران “پسا تحریم” ایران می‌تواند جانشین مناسبی برای این کشورها محسوب شده و سرمایه‌های عظیم اقتصادی آنها به طرف ایران سرازیر شود.

مدیر عامل بیمه دانا گفت: بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی بیمه به دلیل نگرانی از تحریم‌های امریکا، از تعامل با شرکت‌های حمل و نقل کالای ایرانی خودداری می‌کنند که این امر موجب کاهش سود شرکت‌های کشتیرانی شده است.

صادق با بیان اینکه حجم زیادی از ترددها از طریق خط اروپایی صورت می‌گیرد، افزود: با لغو تحریم‌ها تجارت خارجی کشور به روال عادی خود باز می‌گردد و پس از مدت کوتاهی میزان تجارت خارجی نیز افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: پیش بینی می شود پس از مذاکرات هسته‌ای و رسیدن به توافق احتمالی، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یافته و شرکت‌های بیمه نیز می‌توانند با استفاده از توانایی و ظرفیت‌های آزاد شده خود، سهم بیشتری در تولید حق بیمه و رشد اقتصادی ایفا کنند.

کد خبر: 210

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …