شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » تحلیل صادق از «پسا تحریم» بازار بیمه

تحلیل صادق از «پسا تحریم» بازار بیمه

نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا گفت: در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات هسته‌ای، شرکت‌های بیمه در کشور روند مثبت و رو به جلویی را تجربه خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه،‌ بیژن صادق وضعیت شرکت‌های بیمه را پس از دوران تحریم مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد و با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران و بازرگانان اروپایی می‌توانند در دوران “پسا تحریم” برای حضور در عرصه اقتصادی به ویژه صنعت بیمه در ایران برنامه‌ریزی کنند، افزود: بازارکشورمان طی چند سال گذشته بازار مناسب و دست نخورده‌ای باقی مانده که به دلیل تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی، فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه برای این کشورها عملا از دست رفته است.

او اظهار کرد: در دوران تحریم که اروپاییان بازار بکر بیمه ایران را از دست دادند، برخی کشورها مانند امارات و عربستان بیشترین حجم سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری اقتصادی را داشتند، در حالی که در دوران “پسا تحریم” ایران می‌تواند جانشین مناسبی برای این کشورها محسوب شده و سرمایه‌های عظیم اقتصادی آنها به طرف ایران سرازیر شود.

مدیر عامل بیمه دانا گفت: بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی بیمه به دلیل نگرانی از تحریم‌های امریکا، از تعامل با شرکت‌های حمل و نقل کالای ایرانی خودداری می‌کنند که این امر موجب کاهش سود شرکت‌های کشتیرانی شده است.

صادق با بیان اینکه حجم زیادی از ترددها از طریق خط اروپایی صورت می‌گیرد، افزود: با لغو تحریم‌ها تجارت خارجی کشور به روال عادی خود باز می‌گردد و پس از مدت کوتاهی میزان تجارت خارجی نیز افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: پیش بینی می شود پس از مذاکرات هسته‌ای و رسیدن به توافق احتمالی، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یافته و شرکت‌های بیمه نیز می‌توانند با استفاده از توانایی و ظرفیت‌های آزاد شده خود، سهم بیشتری در تولید حق بیمه و رشد اقتصادی ایفا کنند.

* کد خبر: 210

این را نیز بررسی کنید

معرفی برندگان جشنواره تابان بیمه نوین در بخش بیمه گذاران

مراسم قرعه‌کشی جوایز جشنواره فروش ویژه تابان بیمه نوین برای بیمه‌گذاران برگزار شد. به گزارش …