شنبه , ۸ مهر ۱۴۰۲

شش میلیارد ریال، خسارت یک تصادف

بیمه ایران بابت واژگونی یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در کرج، شش میلیارد و ۷۹ میلیون و ۲۸۱ هزار ریال به زیان دیدگان این حادثه خسارت پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک و بیمه، در پی واژگونی یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در بلوار شهید تهرانی مقدم کرج و کشته و مجروح شدن ۸ نفر، پرونده خسارت این حادثه در شعبه استان البرز این مجموعه تشکیل و خسارت وارده به زیان دیدگان پرداخت شد.

مدیر بیمه ایران استان البرز در خصوص مراحل رسیدگی به پرونده این خسارت گفت: از آنجا که در این حادثه پنج نفر فوت شده و سه نفر نیز به شدت مصدوم شده بودند، ابتدا باید در مجامع قضایی شکایتی در این خصوص تنظیم می‌شد.

علی اصغر اصلان بیگی ادامه داد: پس از طرح شکایت وراث و زیان دیدگان از مقصر و یا مقصران حادثه، دادگاه باید صدور رای کند و به دنبال آن شرکت بیمه طبق بیمه نامه شخص ثالث  غرامت را در وجه ذینفعان پرداخت خواهد کرد که در این مورد نیز این گونه عمل شد.

مدیر بیمه ایران استان البرز در پاسخ به این سووال که بیمه ایران آیا طرح  و برنامه‌ای برای کاهش زمان پرداخت این گونه خسارت‌ها دارد، اظهارکرد: بیمه ایران به عنوان تنها شرکت بیمه‌ای در خصوص پرونده‌های منجر به فوت قبل از صدوررای دادگاه با شرط توافق بین بیمه گر، اولیای دم و مقصر، غرامت حادثه را پرداخت می‌کند، اما درباره پرونده‌های جرحی باید حتما رای دادگاه صادرشود تا بتوانیم غرامت را پرداخت کنیم.

اصلان بیگی ادامه داد: البته بیمه ایران در پرونده‌های جرحی و برای تسویه حساب زیان دیدگانی که در بیمارستان ها بستری هستند، ۵۰ درصد هزینه‌های پزشکی را با هماهنگی دادگاه به صورت علی الحساب پرداخت می‌کند تا حادثه دیدگان با مشکلات کمتری مواجه شوند.

کد خبر: 146

این را نیز بررسی کنید

سرمد

رکوردزنی جدید بیمه سرمد در تولید حق بیمه ۶ ماهه ۱۴۰۲

در جلسه هیات عامل شرکت بیمه سرمد، ضمن معرفی سرپرست معاونت بازاریابی و شبکه فروش …