Quantcast
پرداخت ۱۷ میلیارد ریال خسارت آتش سوزی شرکت پالایش نفت تهران توسط بیمه ما – پایگاه خبری خرد و کلان
شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » بیمه » پرداخت ۱۷ میلیارد ریال خسارت آتش سوزی شرکت پالایش نفت تهران توسط بیمه ما

پرداخت ۱۷ میلیارد ریال خسارت آتش سوزی شرکت پالایش نفت تهران توسط بیمه ما

خسارت ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی بابت فوت ۸ نفر از پرسنل شرکت پالایش نفت تهران توسط شرکت بیمه “ما” پرداخت شد .
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، طی حادثه پنجم آبان ماه در پالایشگاه نفت تهران که تحت پوشش بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما درقبال کارکنان بیمه “ما” قرار داشت، ۸ نفر از کارکنان بیمه گذار و پیمانکاران مربوطه فوت شدند.
اداره ایمنی شرکت پالایش نفت تهران علت وقوع حادثه آتش سوزی را نشت مواد نفتی از محل آب بندی گسکت و فلنج اعلام کرد که پس از وقوع حادثه و آتش سوزی ، با افزایش ارتفاع آتش ، حریق به سکوهای بالاتر نیز سرایت کرده و سبب توسعه خسارت شد.
سعید طاهری مدیر بیمه های مسئولیت بیمه “ما” در این خصوص گفت:شرکت پالایش نفت تهران در تاریخ ۳۰ مرداد ماه تحت پوشش بیمه ای مسئولیت مدنی کارفرما درقبال کارکنان این شرکت قرار گرفته است. با عنایت به شرایط خصوصی بیمه نامه صادره، شرکت بیمه متعهد به پرداخت مبلغ ۲٫۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال (مطابق با دیه روز) به ازای فوت هر نفر می باشد که با توجه به اینکه تعداد ۸ نفر از کارکنان بیمه گذار و پیمانکاران وی در این حادثه فوت کرده اند ، لذا مبلغ خسارت کل معادل ۱۶٫۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ( شانزده میلیارد و هشتصد میلیون ریال ) تعیین شده است.
بر اساس این گزارش، با توجه به ابعاد حادثه ، پس از چند مرحله بازدید توسط مدیر بیمه های مسئولیت و کارشناسان فنی و دریافت مستندات مربوط به خسارت ، در نهایت خسارت وارده به مبلغ ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تصویب و خسارت پس از سیر مراحل فنی و اخذ مجوز از هیات مدیره و مدیرعامل بیمه “ما” ظرف مدت ۱۰روز پس از وقوع حادثه به حساب دادگستری واریز شد.

 

* کد خبر: 7278

این را نیز بررسی کنید

ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث ومدیریت ریسک نیازمند یک اراده ملی است

رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *