شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » بیمه » تکذیب کاهش کارمزد نمایندگان بیمه از محل فروش شخص ثالث

تکذیب کاهش کارمزد نمایندگان بیمه از محل فروش شخص ثالث

رئیس کل بیمه مرکزی شایعه اخیر در بین نمایندگان بیمه درباره کاهش یافتن کارمزد نمایندگان از محل فروش بیمه نامه شخص ثالث را تکذیب کرد و آن را دروغ محض خواند.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، عبدالناصر همتی با حضور در غرفه ایبِنا در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات گفت: شایعه کرده اند که بیمه مرکزی کارمزد نمایندگان بیمه را کاهش داده است که دروغ محض است.

وی اظهار داشت: در آئین نامه ۱۸ قانون جدید بیمه شخص ثالث که در هفته جاری در هیات دولت به تصویب رسید، نحوه تعیین نرخ بیمه را از جمله در زمینه هزینه خسارت، هزینه های اداری و همچنین کارمزد نمایندگان تعیین کردیم.

رئیس شورایعالی بیمه توضیح داد که منظور از این تفکیک تعیین اسکلت حق بیمه شخص ثالث بوده است، بدین معنا که ۶ درصد از هزینه بیمه نامه شخص ثالث مربوط به کارمزد نمایندگان می شود؛‌ این موضوع بدان مفهوم نیست که شرکت های بیمه ۶ درصد کارمزد به نمایندگان بدهند.

همتی تاکید کرد: بر اساس نرخ مصوب شورایعالی بیمه کارمزد نمایندگان مانند سابق است و تغییری نکرده و ادعای مطرح شده ناشی از اشتباه در برداشت از سوی دوستان در شبکه نمایندگی بیمه است.

وی تاکید کرد که ۶ درصد اعلام شده تنها معیاری برای تعیین حق بیمه شخص ثالث است و تعدیل نرخ کارمزد نمایندگان در دستور کار نیست.

* کد خبر: 7214

این را نیز بررسی کنید

بیمه دانا

قائم مقام مدیرعامل بیمه دانا منصوب شد

دکتر ابراهیم کاردگر در حکمی، حسین حسینی را به عنوان قائم مقام مدیرعامل در حوزه‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *